Odmiany standardowe na kwiat cięty

Politechnika bygdoska

Burgundy Gold

Reakcja fotoperiodyczna: 63 dni

Wyhodowana: z wykorzystaniem metod biotechnologicznych

Odmiana wielkokwiatowa, przeznaczona do produkcji na kwiat cięty metodą standardową. Chryzantema ta wytwarza wysokie pędy, na szczycie których związuje pełne kwiatostany odznaczające się unikalną bordowozłotą barwą wewnętrznej strony kwiatów języczkowatych oraz złotożółtą barwą zewnętrznej strony kwiatów języczkowatych, co znajduje odzwierciedlenie w jej nazwie. Odmiana rozmnażana wegetatywnie przez sadzonki, przeznaczona do uprawy w szklarni lub pod innymi osłonami.

Politechnika bygdoska

Pinky Gold

Reakcja fotoperiodyczna: 70 dni

Wyhodowana: z wykorzystaniem metod biotechnologicznych

Odmiana wielkokwiatowa, przeznaczona do produkcji na kwiat cięty metodą standardową. Chryzantema ta wytwarza wysokie pędy, na szczycie których związuje pełne kwiatostany z kwiatami języczkowatymi o jasnoróżowej barwie strony wewnętrznej i różowozłotej barwie strony zewnętrznej. Dodatkowo, kwiaty języczkowate nieregularnie i lekko zaginają się ku środkowi kwiatostanu. Odmiana rozmnażana wegetatywnie przez sadzonki, przeznaczona do uprawy w szklarni lub pod innymi osłonami.

Politechnika bygdoska

Iskierka

Reakcja fotoperiodyczna: 60 dni

Wyhodowana: z wykorzystaniem metod biotechnologicznych

Odmiana średniokwiatowa, przeznaczona do produkcji na kwiat cięty metodą standardową. Chryzantema ta wytwarza pędy średniej wysokości, na szczycie których związuje pełne kwiatostany odznaczające się fioletoworóżową barwą. Nazwa tej chryzantemy nawiązuje do jej charakterystycznych kwiatów języczkowatych, które, zrastając się nieregularnie w rurki o długości wzrastającej od środka ku obrzeżom kwiatostanu, przypominają drobne iskierki i stanowią rzadką cechę charakterystyczną. Odmiana rozmnażana wegetatywnie przez sadzonki, przeznaczona do uprawy w szklarni lub pod innymi osłonami.

Autorką odmian standardowych jest dr inż. Alicja Tymoszuk; tymoszuk@pbs.edu.pl